Прифронтові села отримають посадкову картоплю з Нідерландів

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найбільш вразливих фермерських господарств у сільській місцевості зокрема у селах на лінії фронту.

Посадкова картопля вирощувалась спеціально для агроекологічних умов України виробниками в Нідерландах і Франції для ірландської компанії IPM Potato Ltd.

Про це повідомляє Асоціація Українців у Ірландії (АУРІ).

Розраховано передати щонайменше по 50 кг такої посадкової картоплі на одного фермера.

Оголошуючи про таку підтримку, міністр сільського господарства Ірландії Чарлі МакКоналог наголосив, що цей обсяг якісного посадкового матеріалу має потенціал для виробництва до 7 тис. тонн продовольчої картоплі. А це середньорічне споживання картоплі для 45-50 тис. осіб.

«Цей проєкт підтримає зусилля з відновлення сільськогосподарського потенціалу України та допоможе сільським сім’ям відновити виробництво картоплі для власного споживання в домогосподарствах», — додав Чарлі МакКоналог.

Україна входила до п’ятірки найбільших виробників картоплі у світі, і основна частина її виробництва припадала саме на дрібні фермерські господарства. Але з початком війни структура постачання насіннєвої картоплі в Україні була порушена, а імпорт сертифікованого насіннєвого матеріалу серйозно ускладнений.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.