Земельні аукціони під час війни допоможуть наповнити місцеві бюджети — думка

Відновлення оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель позитивно вплине на розвиток громад, сприятиме наповненню місцевих бюджетів.

Про це зазначила Людмила Шемелинець, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Також це дозволить запровадити механізм для обліку пошкоджених внаслідок російської агресії земельних ділянок та відомостей необхідних для розрахунку збитків завданих землевласникам та землекористувачам. 

«Завдяки спільним напрацюванням з народними депутатами України відновлено можливість виставлення права оренди земельних ділянок державної та комунальної форми власності на торги через електронні аукціони, що значно покращить ситуацію з надходженням коштів до органів місцевого самоврядування, наповнення бюджетів», — зазначила Людмила Шемелинець.

Удосконалення законодавства щодо охорони земель с/г призначення передбачає розробку спеціальних робочих проектів та внесення до Державного земельного кадастру відомостей, необхідних для обліку кількості порушених земель, зокрема пошкоджених внаслідок агресії російської федерації, необхідних заходів для проведення робіт з відновлення та надасть можливість оцінити розмір пошкоджень та необхідну суму для їх відновлення.

«Перелік інформації, яка повинна бути внесена до кадастру, готується зараз Міністерством та Держгеокадастром і буде затверджений постановою КМУ. Саме завдяки цій інформації ми будемо мати необхідний об’єм робіт і будемо розуміти, як саме відновлювати наші землі, яка кількість цих земель і яка сума потрібна для відшкодування збитків землевласникам та землекористувачам», - пояснила Людмила Шемелинець.

Відповідний законопроект був ухвалений Верховною Радою України 19 жовтня 2022 року. Від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого реєстри не працювали, не реєструвалися речові права. Існуючі договори автоматично продовжувались на рік без реєстрації змін у державному реєстрі речових прав та без внесення інформації до кадастру.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.