Оцінити вартість своєї нерухомості можна безкоштовно

Фонд державного майна запустив сервіс автоматичної оцінки об’єктів нерухомості.

Тепер українці можуть самостійно, швидко та безкоштовно оцінити вартість своєї нерухомості на сайті Evaluation.spfu.gov.ua, повідомили в пресслужбі ФДМУ.

Цей сервіс є альтернативною безкоштовною послугою, якою може скористатися будь-який громадянин України для отримання довідки про оціночну вартість об’єкту нерухомості для проведення тих операцій, які вимагають оподаткування.

«За допомогою сервісу кожен громадянин України може отримати довідку про оціночну вартість майна та зберегти її або роздрукувати. Для авторизації на сайті сервісу користувачі можуть використати файлові або апаратні ключі, а також ID.gov.ua», —  розповіли в ФДМУ.

Технічні можливості сервісу дозволяють визначити вартість 18 типів нерухомого майна при здійсненні операцій купівлі-продажу.

Сервіс автоматичної оцінки — це інноваційний онлайн-інструмент, який не має аналогів у світі. Для розрахунку використовуються дані звітів про оцінку, ціни з договорів купівлі-продажу та інформаційні джерела з відкритим доступом на ринку подібного майна. Зокрема, дані пошукових систем ЛУН та OLX, з власниками яких Фонд уклав відповідні меморандуми.

«Запуск безкоштовного сервісу з оцінки не скасовує для громадян можливість звернутися за послугами до професійних оцінщиків. Ця опція залишається актуальною у разі наявності специфічних особливостей нерухомості, які впливають на його вартість», — зауважила заступниця Голови Фонду державного майна Юлія Бєлова.

Створення програмного продукту Сервісу автоматичної оцінки об’єктів нерухомості стало можливим завдяки фінансовій допомозі американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), які виділили кошти на розробку його програмного забезпечення.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.