Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
В Україні спростять процедуру набуття права на земельну ділянку
Перевірка відповідності набувача права власності, визначеним ст. 130 Земельного кодексу України, відтепер здійснюватиметься простіше.
Про це повідомляє Agropolit.com.
У п'ятницю 15 грудня 2021 року на останньому засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики погодили зміни за законопроектом №6199, які дозволять не зловживати переважним правом при купівлі земельних ділянок та застосувати його в час набуття такого права, зокрема юридичними особами.
Мова йде про набуття у власність земельних ділянок с/г призначення для ведення садівництва та особистого селянського господарства на невеликих ділянках.
Спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення стосується зокрема:
- земельних ділянок с/г призначення для ведення садівництва — 0,25 га
- земельних ділянок с/г призначення для ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів, площею до 2 га.
«Законопроектом пропонується удосконалити процедуру набуття у власність покупців невеликих земельних ділянок для садівництва та земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів. Запропоновано законопроект до 1 читання та включення його в порядок денний сесії», — зазначив Іван Чайківський.
Також, за словами Івана Чайківського, секретаря Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народні депутати погодили зменшення навантаження на нотаріусів, спростивши перевірку права на купівлю землі одному з подружжя.
Читайте також:
- Експерти нагадали, як поділити земельну ділянку
- В Україні вимагають встановити 100 тис доларів США за гектар
- В Уряді пропонують для будівництва доріг вилучати приватні ділянки
- Мін'юст надав роз'яснення про припинення договору оренди землі
- Успадкування прав на орендовану землю не змінює умови договору