Фермерам слід вкладати в аптечки турнікети

Експерти та ветерани наполягають на обов'язковій наявності турнікетів в аптечках усіх аграріїв. У великих агропідприємствах уже запроваджують правило обов'язкової наявності аптечок із засобами для обробки ран та турнікетами для зупинки кровотечі. Агрофірми також проводять навчання з їх використання, адже вміння швидко і правильно накласти турнікет може врятувати життя.

Натомість невеликі ферми досі не мають базових засобів, які допомагають надати першу домедичну допомогу.  

Про це розповіли в компанії «СІЧ Україна».

Від початку повномасштабного вторгнення робота українських фермерів стала надзвичайно небезпечною. Вони ризикують потрапити під артилерійський обстріл, підірватися на міні або ж отримати травми від ворожих ракет. 

Проте воєнні дії — не єдина небезпека, яка чатує на працівників сільськогосподарської галузі; фермери також можуть серйозно травмуватися на роботі через поломки техніки чи інші виробничі інциденти. 

«У разі сильної кровотечі, яку можна отримати в тому числі під час робочих процесів, важливо швидко і правильно накласти турнікет – зараз це найбільш ефективний засіб для зупинки крові. Накладається турнікет вище місця травмування, щільно навколо кінцівки: шляхом притискання судин до кісток зупиняється кровотеча. Це слід робити дуже швидко, у пораненого є не більше трьох хвилин до втрати свідомості», —  пояснює Олександр Гадомський, директор компанії «СІЧ Україна», найбільшого українського виробника турнікетів.

Користуватися турнікетом необхідно у наступних випадках:

  • якщо є ознаки критичної кровотечі, зокрема пляма крові біля постраждалого, яка швидко розповсюджується;

  • якщо значне поранення ускладнює можливість визначити місце кровотечі; 

  • під час травматичної ампутації кінцівки. 

Інструктор з домедичної допомоги, ветеран війни Олег Лелякін каже,

«Головна помилка — це сподіватися, що зможеш зорієнтуватися в критичний момент. Потрібно навчатись та тренуватись заздалегідь, щоб стрес не паралізував у відповідальний момент. Адже знання про першу домедичну допомогу критично важливі для всіх верств населення», — каже Олег Лелякін, інструктор з домедичної допомоги, ветеран війни.

Окрім теорії, не менш важливо мати з собою щонайменше 2 надійних, перевірених турнікети.

Під час роботи на полях та на фермах, потрібно обирати кровоспинні джгути, які працюватимуть за будь-яких обставин. Таким продуктом є турнікет SICH, який працює у найскладніших випадках: за умов спеки та морозу, у бруді, крові і навіть мокрим. Головне пам’ятати, що вчасно надана допомога може зберегти життя – особисте або тих, хто поруч.

Так, наприкінці квітня, росіяни вдарили по селу Буринської громади, що на Сумщині. Під обстрілом опинилась місцева ферма, загинув 60-річний підприємець. І це не поодинокий випадок — аграрний сектор один з найбільш постраждалих під час війни. 

За час повномасштабного вторгнення росії, від вибухових пристроїв загинуло майже 130 фермерів. Дехто з них вимушений обробляти землю в касках та бронежилетах.

Найважчою ситуація із замінування полів залишається на Херсонщині, Харківщині та Донеччині, повідомляють в асоціації саперів.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.