За одного спійманого рака доведеться сплатити понад 3 тисячі гривень

В Україні за вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Про такі новини повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

З початку серпня 2022 року в україні введено заборону на вилов раків. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 — на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

«Мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні — 10 см, у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні — 9 см», — повідомили в Держагенстві. 

Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Причиною заборони на вилов раків є линька, під час якої вони ростуть розвиваються. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

Залежно від погодних умов, період початку та закінчення заборони у різних областях різний. З повним переліком областей можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.