Грошова допомога від ООН надається вибірково — пояснення

Українці під час війни можуть претендувати на фінансову підтримку від міжнародних організацій, проте її надаватимуть вибірково.

На відміну від державної допомоги, ці виплати отримають не всі українці. Осіб, які отримають виплати від міжнародних організацій, визначають самі надавачі допомоги. У пріоритеті — внутрішньо переміщені особи, багатодітні та малозабезпечені родини, особи з інвалідністю. 

Про це пише Урядовий портал.

Частина українців може подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій на соціальній платформі єДопомога. На виплати можуть претендувати українці, які:

  • перебувають на тимчасово окупованих територіях
  • перебувають на деокупованих територіях
  • перебувають на територіях, на яких відбуваються активні бойові дії
  • внутрішньо переміщені особи.

Мінсоцполітики перевіряє заявку людини по наявних реєстрах: визначає, чи дійсно вона особа з інвалідністю, чи дійсно вона пенсіонер, чи дійсно належить до багатодітної родини, чи має статус внутрішньо переміщеної особи. Після цієї верифікації заявка потрапляє в розряд активних і чекає на можливу донорську допомогу. Але міжнародні донори самі визначають коло людей, який вони будуть цю допомогу спрямовувати.

«Перш за все, це внутрішньо переміщені особи, з них — люди, які мають інвалідність, багатодітні родини, особи з низьким рівнем доходів, також це можуть бути мешканці громади, які, наприклад, втратили житло внаслідок бомбових ударів. Преференції надаються особам, які постраждали від війни, тому що ця допомога виникла якраз у зв’язку з війною», — ідеться у повідомленні.

Загалом, згідно досягнутих домовленостей разом з міжнародними організаціями реалізуються проекти до додаткових виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад 2 мільйонів осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд гривень. Наразі в реєстрах передано інформацію для виплати 189 428 людям, що заповнили заявку через платформу єДопомога міжнародна. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.