Археологи на Франківщині знайшли предмети побуту Раннього Трипілля

В урочищі Канада, між селами Залуква та Крилос, що на Франківщині, археологи національного заповідника «Давній Галич» віднайшли предмети періоду ранньої Трипільської культури. Натрапили на них, розкопуючи залишки житла, які датуються періодом Середнього Трипілля.

Про це стало відомо з сюжету Суспільного.

Елементи кераміки та інших речей періоду Раннього Трипілля археолог Тарас Ткачук знайшов при розкопках трипільського житла.

Залишки культури Раннього Трипілля на Прикарпатті знаходять вдруге. Керівник експедиції датує їх приблизно серединою V тисячоліття до н. е. Проте у планах археологів — зробити радіокарбонний аналіз для точного датування.

Серед інших цінних знахідок Тарас Ткачук виокремлює сокиру з каменю, ікло, наконечник стріли, мідне шило, кремінний ніж. Він каже, ймовірно трипільці жили у цій місцевості, тому що на Прикарпатті є поклади якісного кременю.

На ножі, який знайшли археологи, видно ретуш, він загострений. Пластини до ножів робилися з нуклеуса

«Такі були великі нуклеуси, ядра, цьому ядру надавалася певна форма, щоб можна було сколоти пластину», — розповідає Тарас Ткачук.

Зараз усі знахідки зберігаються в лабораторії. Їх відмивають, прикріпляють бирки, керамічні деталі склеюють.

Серед того, що вдалося знайти під час експедиції, є багато зернотерок, каже Тарас Ткачук. За його словами, на них не можливо розтерти зерно до стану борошна. Можна тільки розбити зерно і зробити кашу.

Також археологи віднайшли частини самої трипільської хати розміром 20 на 5 м. Вони припускають, що це — фрагменти або стелі, або стіни. На них залишилися відбитки дерева. Це була дерев’яно-глиняна конструкція.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.