Опале листя згодиться для городу як добриво

Восени всі поспішають прибрати опале листя з саду, щоб воно не псувало вигляд та і взагалі не накопичувалось. Більшість намагаються його спалити, але це не вихід. Опале листя можна використати як компост або згодиться для виготовлення грунту, пише Zemliak.com.

Перегнилі листя, змішані з грунтом, вважаються найкращим природним добривом, як для садових, так і для кімнатних рослин.

«Сухим листям можна вкривати такі багаторічні рослини як троянди, гортензії або хризантеми. Такий «плед з листя» допоможе квітам пережити зиму, а до весни стане доречним добривом», — кажуть садівники. 

Тож куди можна використати опале листя?

  • Компост: Подрібнене листя додають до компостної купи, збагативши зеленими рослинами. Це створює високоякісне органічне добриво.
  • Ґрунт для розсади та кімнатних рослин: Листя збирають у великий пакет із поліетилену, додаючи зелені залишки. Пакет періодично струшують, що сприяє розкладанню, і створюють поживний ґрунт для розсади чи кімнатних рослин.
  • Мульча: Розкладають листя товстим шаром на грядках та доріжках. Навесні перекопайте його із землею для підживлення.
  • Укриття для багаторічних рослин: Листя стане утеплювачем для кущів троянд, гортензій, хризантем та цибулинних квітів на зиму.
  • Матеріал для теплих грядок: Листя щільно вкладають у підготовлені траншеї, додають шар зеленої трави, поливають та залишають до весни. Навесні накривають землею і використовують для висадки розсади.
  • Високі грядки: Заповнити траншеї опалим листям і покрити землею, щоб утворити високі грядки, які навесні підігріватимуть рослини для раннього врожаю.
  • Добриво для газону: Залишати скошену газонну траву перепрівати на газоні для додаткового підживлення.

Варто зауважити, свіже листя, навіть сухе, значно підвищує кислотність грунту. Тому навесні, якщо плануєте садити на цій ділянці культури з потребами у нейтральних або лужних грунтах, може знадобитися розкислювання. Цей же метод допоможе затримувати вологу у грунті. Опале листя, перекопане разом з землею, стає природними акумулятором вологи, що особливо актуально для піщаних та кам’янистих грунтів.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.