Трипсів на огірках можна позбутися за допомогою біоінсектициду

У нинішньому сезоні трипси наносять великої шкоди огіркам та іншим городнім культурам. Поширенню цього шкідника сприяє спекотна погода. Водночас профілактична боротьба із трипсами є малоефективною.

Тому щоб зберегти урожай овочів на городі та в полі, важливо своєчасно відстежити початкову фазу заселення рослин трипсами і внести інсектицид для контролю поширення цього шкідника. 

Про це Zemliak.com розповіла Юлія Миронова, начальник відділу  із розвитку органічного землеробства та біологізації інтенсивних технологій BTU Biotech company.

Експертка рекомендує застосовувати при перших ознаках появи шкідника біологічний інсектицид на основі біоскладових (авермектинів, або абамектинів) Актоверм 1,8% в нормі 0,3-0,6 л/га, або до 40 мл на 10 л води. Кратність обробок складає 2-3 із інтервалом 3-7 днів. Також важливо у робочий розчин додавати прилипач, наприклад, біологічний препарат Липосам.

«Ці шкідники небезпечні тим, що мають колючо-сисний ротовий апарат, за допомогою якого проколюють паренхіму рослини і висмоктують клітинний сік, що призводить до деформації вегетативних органів рослини і створення стресу. Ще трипси виділяють липкий секрет (так звану падь) на поверхні листка, на якій згодом можуть поселитися гриби-сапрофіти. Варто відмітити, що трипси є переносниками вірусних і бактеріальних хвороб», — звернула увагу Юлія Миронова.

Справді з настанням спекотної погоди трипси стають справжньою проблемою для всіх рослин. Особливо помітною для людського зору є шкода від цієї маленької комахи на перцю, огірках і томатах.

«В ідеалі потрібно враховувати фенологічний календар розвитку шкідника, а також оптимальні умови для утворення нових генерацій з фактичними і прогнозованими погодними умовами. Важливо кожні 2-3 дні з настанням тепла ретельно перевіряти стан рослини на наявність цих шкідників. Головне — не пропустити початкову фазу заселення рослини і внести інсектицид для контролю поширення трипсів», — додала Юлія Миронова.

Також експертка додає, що у світі відомо понад 2000 видів описаних трипсів, а в Україні було помічено близько 100 видів. 

Найбільш поширеними на перцю, огірках і томатах є тютюновий трипс (Thrips tabacii) та західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis). Вони є поліфагами, тобто шкодять багатьом родам і видам рослин.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.