Знавці розповіли, насіння яких овочів необхідно замочувати перед посівом

Під час вирощування розсади досвідні городники проводять замочування насіння, щоб визначити якісний посівний матеріал. Однак, не всі культури потребують замочування.

Наприклад, насіння помідорів потрібно замочувати та загартовувати перед висадкою в ґрунт. Для загартовування, насіння поставте в холодильник, а потім потримайте при кімнатній температурі, пише Zemliak.com.

При вирощуванні перцю, слід врахувати, що його насіння має тонку оболонку. Тому, його потрібно завчасно пророщувати, інакше перші сходи з’являться не раніше ніж за 20 днів.

Селера, петрушка, морква замочуються в тканинному мішку, насіння промивають гарячою водою протягом 20 хвилин. Потім залишити на 2-3 дні у вологому мішечку, а після цього висушити та посадити в ґрунт.

Ремонтантна суниця не замочується. Посів здійснюється через розкладання насіння на поверхні землі. Потім його слід присипати зверху ґрунтом. Насіння суниці дрібне, а сходи проростають тонкі та ніжні.

Буряк замочують та пророщують, якщо відбувається пізній посів, коли земля вже добре прогрілася. Щоб посіяти буряк навесні, насіння повинно бути сухим.

Горох, квасоля, боби, також, не потрібно пророщувати при ранній посадці, а при пізній краще проростити.

Огірки, гарбуз, кабачки та патисон потрібно пророщувати, щоб підвищити шанси схожості. А салат, капусту та брукву потрібно сіяти сухими.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.