Цьогоріч з Тереблянського соляного родовища отримають першу технічну сіль

З Тереблянського соляного родовища на Закарпатті цього року планують видобути першу технічну сіль, яку зможуть використати для утримання доріг у зимовий період.

Про це передає Укрінформ. 

«Разом із першим заступником Мирославом Білецьким відвідали інженерний майданчик Тереблянського соляного родовища. Цей проєкт має державне значення та перебуває під особливим контролем керівництва країни. Тут у межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ» триває розробка родовища солі», — повідомив начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За його словами, наразі проходять інженерні роботи з облаштування шахти. Ґрунт виявився нестійким, тому прохід розробляють у відкритий спосіб до стійкої породи. Відповідно, це збільшує терміни виконання робіт і необхідність встановлення залізобетонної конструкції для облаштування ділянки тунелю. На майданчику працює багато техніки та фахівців.

За попередніми підрахунками, цього року з родовища отримають першу технічну сіль, яка може бути використана для утримання доріг у зимовий період. У перспективі родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі. На сьогодні потреба країни в такій солі становить до 450 тисяч тонн на сезон.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.