В Україні падає ціна на картоплю — експерти

Через проливні дощі, які пройшли в другій половині липня на більшій частині території України, урожай картоплі зіпсувався, а місцями почав гнити прямо на полях — через це фермери змушені знижувати ціни на картоплю.

Про це повідомляє East-fruit. 

«Якість картоплі різко погіршилася. Особливо постраждали виробники південних областей країни, зокрема Херсонської області, там картопля почала гнити прямо в полях»,  — зазначають експерти.

Зараз продається переважно непридатна для зберігання картопля, яку виробникам потрібно збути якомога швидше. При цьому попит помітно знизився  — споживачів часто не влаштовує зовнішній вигляд картоплі.

«При цьому, за прогнозами українських синоптиків, дощі на території країни триватимуть до кінця поточного тижня. Більшість українських фермерів сходяться на думці, що ціни на картоплю навряд чи зростуть до кінця серпня, поки не приступлять до збирання врожаю картоплі, яка придатна для зберігання»,  — відзначають аналітики.

Зокрема, оптові виробники з Херсонської області пропонують картоплю по 3-4 грн/кг. Фермери інших областей, де урожай картоплі більш прийнятної якості, також знижують ціни. На сьогодні картопля надходить у продаж в середньому по 4-7 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж до злив.

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.