Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Стало відомо, хто має сплачувати податок на нерухомість
За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир — 60 кв. м, житлових будинків — 120 кв. м, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток — 180 кв. м.
Підставою для нарахування податку є дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, держателем якого є Міністерство юстиції України, або оригінали відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Повідомляє Державна податкова служба України.
«Сума податку залежить від ставки податку встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об’єкта нерухомості та загальної площі таких об’єктів у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5% за 1 кв. м», — повідомили експерти.
Оскільки у 2022 році податок нараховується за звітний 2021 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2021, яка складала 6 000 грн, то максимальна ставка за кв. м не може перевищувати 90 грн (6 000 * 1,5%).
Зазначається,за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Податкові повідомлення — рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно норм Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Читайте також:
- Штрафи за касові апарати можуть відстрочити
- У Мін'юсті нагадали про пільгові категорії земельних податків
- Договір дарування на землю не підлягає оподаткуванню близькими родичами
- Експерти розказали, скільки прийдеться платити податку на землю в 2022 році
- Громади отримають у 2022 році рекордну держпідтримку