Юні городники із сільського ліцею на Одещині збирають свої перші врожаї на Одещині

У Петровірівському ліцеї школярі збирають свій перший врожай кабачків, які виростили власноруч. Посівне насіння вони отримали завдяки співпраці СвітОсвіт з Програмою USAID АГРО у межах проєкту «Згуртовані громади», який реалізує Всеукраїнська асоціація громад.

Ще в березні місяці учні двох одинадцятих класів посіяли в спеціально обладнаному місці на території закладу (площею пів сотки) моркву, кабачки, огірки та цукрову кукурудзу. Завдяки теплій погоді насіння швидко і добре виросло. Тож сьогодні вони вже збирають врожай, зокрема кабачки.

Як розповідає вчитель біології та викладач курсу «Агросфера» у Петровірівському ліцеї Альбіна Татаріна, школярі із захватом сприйняли ідею виростити з насіння овочі біля закладу.

«Для них цікавий сам процес - посіяти насіння власними руками. Потім постійно ходили і слідкували, як воно росте і вгадували, де що зростає. Вони бачили ефект, плоди своєї праці і це вражало. І дуже чекали на збір врожаю. Завдяки такій ініціативі школярі стали більш обізнані, як овочі зростають та що для цього потрібно», - розповіла вона.

Більше того, процесом зацікавились і дітки з садочка, що розташований поряд з ліцеєм.

«Тепер вони просяться до нас, аби поливати овочі. Для дітей це цікава гра, яка водночас з дитинства прищеплює повагу до фермерства», - сказала Альбіна Татаріна.

Загалом насіння передали 16 закладам освіти з 7 областей України. Більше того, у кожній школі створили спеціальні умови, аби діти могли отримати аграрний досвід і проводити виробничі досліди з вирощування різних овочевих культур.

Тож понад 400 учнів у 12 громадах, які факультативно навчаються на аграрному курсі, змогли отримати не лише теоретичні, а й практичні навички вирощування овочів. А тепер вже бачать перші результати своєї роботи.

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.