Проєкт Видала громада підтримуватиме письменників-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що даватиме змогу авторам-початківцям друкувати свої перші книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в Інстаграмі.

Щоб видати книжку, автору чи авторці потрібно зареєструвати рукопис на платформі та отримати щонайменше 100 передзамовлень від читачів. Додрукарську підготовку візьме на себе команда «Видала громада».

Наразі ініціатива перебуває на стадії збору заявок від авторів. Сайт планують запустити влітку, повідомив керівник проєкту, письменник Максим Тодоров.

Максим Тодоров розповів, що ідея такого проєкту виникла, коли він хотів видати свою дитячу книжку «Як бути українцем. Інструкція для прибульців». Видавництво, до якого він звернувся, запропонувало йому видати книжку власним коштом, тож він залучив гроші на платформі «Спільнокошт».

«Великі видавництва орієнтуються на вже відомі імена, ми ж хочемо бути тими, хто відкриє ці імена читачам», — сказав він.

Уточнимо, проєкт «Видала громада» став переможцем у Social Impact Awards Ukraine 2023 та отримав 1500 євро на реалізацію. Гроші використають на розробку платформи та залучення авторів.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.