На Київщині через прокуратуру змусили зберегти Будинок Штамма

Прокуратура Київщини через суд зобов’язала власника пам’ятки архітектури укласти охоронний договір відносно збереження Будинку Штамма у Бучі.

Про це інформує Київська обласна прокуратура.

За позовом Бучанської окружної прокуратури суд зобов’язав Київську міську раду укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення — будинок Штамма,  розташований у місті Буча, та привести її до належного стану. 

«Починаючи з 2004 року ні власником вказаного об’єкта нерухомості — Київською міською радою, ні його безпосереднім користувачем — дитячим санаторієм, не виконувалися жодні роботи з ремонту й відновлення будинку після пожежі. Така бездіяльність призвела до вкрай занедбаного стану пам’ятки архітектури та загрози її остаточного руйнування і знищення», — ідеться у повідомленні.

Це стало підставою для звернення прокурора до суду з відповідним позовом, який на теперішній час задоволено.

Укладення охоронного договору забезпечить визначення особливостей режиму її використання, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт й інших пам’яткоохоронних заходів задля її охорони та збереження для нинішнього і майбутніх поколінь.

Це двоповерховий будинок в неороманському стилі, прикрашений складним цегляним декором. Завдяки своєрідній архітектурі, садиба має значну історичну і культурну цінність. 

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.