Громадам полегшили процес встановлення меж

У п'ятницю 26 листопада вступили в дію зміни до Закону України «Про землеустрій». Згідно статті 46-1 при розробленні проектів землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад не допускається встановлення межі території територіальної громади, що змінюватиме межі адміністративно-територіальних одиниць.

Про це стало відомо з сайту ВРУ.

«Заборонено розташування сформованої земельної ділянки в межах декількох територіальних громад (крім земель лісогосподарського призначення, водного фонду, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельних ділянок під лінійними об’єктами транспортної, енергетичної інфраструктури)»,  — ідеться в законі. 

Згідно нових норм, проекти землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад розробляються з метою внесення відомостей про межі території територіальної громади до Державного земельного кадастру.

У разі встановлення меж території ОТГ проект землеустрою щодо встановлення її межі має визначати зовнішні межі ОТГ, межі територій усіх ТГ, що увійшли до її складу.

Відомості про межі території територіальної громади вносяться до Державного земельного кадастру, також зазначаються у витягу з ДЗК, який безоплатно видається відповідній сільській, селищній, міській раді.

(Закон доповнено статтею 46-1 згідно із Законом № 1423-IX від 28.04.2021)

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.