У селі Східниця родина заселила гектар землі равликами

Покинувши кар'єру адвокатки Ольга Баумкетнер у розпал повномасштабної війни наважилася відкрити сімейну справу — ферму «Східницький равлик». Тепер її бізнес не лише приносить прибуток, а й годує село та рятує переселенців.

Вже за перший сезон Ользі вдалося зібрати понад сім з половиною тонн равликів та переконатися, що Карпати — ідеальний регіон для цієї справи.

Про це дівчина розповіла проєкту ШоТам.

«Це була ідея мого свекра. Він побачив ферму у свого друга та запропонував родині зайнятись також»,  — каже Ольга. 

Однак війна зламала всі плани. Свекір Ольги пішов на війну, де з часом від поранення загинув. 

Повномасштабне вторгнення Ольга Баумкетнер зустріла у Східниці, разом із родиною. І вже наступного дня сім’я взялася допомагати переселенцям та воїнам ЗСУ. Розгорнути ферму вирішили на дідовій ділянці, це 50 соток, до яких ще й підведено воду. З часом і сусіди почали віддавати свої поля для равликів.

«Нам вдалося за прийнятну вартість закупити все необхідне для старту. А далі — почали пробувати. Звісно, поступово, адже ніхто не знав, чи вийде, чи виросте той равлик», — каже Ольга.

Виявилося, що в Карпатах доволі комфортний клімат для вирощування равликів. Оскільки влітку тут немає постійної спеки, то трава, якою харчуються равлики, росте ледь не до кінця жовтня. А отже, їм є, що їсти і куди рости. До того ж зранку та ввечері нам не потрібно поливати ділянку: із цим чудово справляється роса.

Завдяки підтримці переселенців Ользі вдалося влаштувати кількаденний відпочинок у Східниці для 40 дітей із Луганщини. Власне, з цією ідеєю ми прийшли до Українського ветеранського фонду й отримали грант.

Зараз ділянка під равликами майже півтора гектари. Неподалік Ольга облаштувала шелтер, куди приймає переселенців. 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.