Колишня вчителька готує крафтовий сир з власного молока

Жителька села Гвоздавка Друга, що на Одещині, Олена Дроздовська тримала кілька породистих кіз у підсобному господарстві.  Коли дізналася, що держава фінансово підтримує тих, хто створює молочні ферми різних напрямів, вирішила створити фермерське господарство.

Господарка ферми має п’ятдесят дійних кіз та тридцять кізок. Дояться вони з квітня по жовтень двічі на день. Для цього є доїльний апарат. 

Про це пише видання Одеське життя.

Зважилась жінка ще й тому, що підтримав керівник фермерського господарства «Гранат» Анатолій Артеменко. Майбутнє стадо він запропонував утримувати на одній з колишніх гвоздавських молочнотоварних ферм без сплати оренди. 

«У нас дисципліна. Першими у відсік для доїння підходять три сестрички, а далі всі по черзі — ніяких збоїв. Лише Кралю після апарату потрібно додоювати вручну», — розповідає власниця ферми.

З власного молока господиня почала виготовляти сир. перший досвід поки вдалий на виготовленні бринзи.

«Поки що роблю бринзу, яка відноситься до м’яких сирів. Вона найкраще виходить. Заготовила ферменти та закваски для виготовлення фети, качоти, халумі. Мрію піти на курси сироваріння сулугуні, моцарели», — розповіла фермерка.

Також господиня ділиться, дуже непросто сьогодні зі збутом виготовленої продукції. Спочатку бринзу Олена продавала серед знайомих, на ринку в Любашівці, тепер  щоп’ятниці відвідує Привоз.

Читайте також: 

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.