На Черкащині селяни рахують збитки через загибель бджіл

У селі Кедина Гора, що на Черкащині, масово загинули бджоли. Це сталося після того, як фермери обробили поля. У поліції щодо інциденту відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомляє Суспільне.

Десятки мертвих бджіл, а ще більше — кволих щодня біля льотків вулика знаходить пасічник Андрій. Ситуація повторилася упродовж кількох тижнів.

«Велика кількість загиблих бджіл. Це збіглося з тим, що неподалік було оброблене поле, що неподалік від нашого села. 21 числа знову серед білого дня було оброблене поле, 22 ми побачили, що знову масово гинуть бджоли, і ця трагедія продовжується до сьогоднішнього дня», — розказав пасічник.

Втрати з кожного вулика — щонайменше 50%.

«У мене на пасіці 52 вулики. Два вулики пропали зовсім, а решта вуликів є втрати де 70%, є 50%», — розповів бджоляр.

На місці події були вилучені зразки речовин та мертвих бджіл, які відправлені на проведення екологічної експертизи. На даний час за вказаним фактом відкрите кримінальне провадження за статтею 247. Це «Порушення законодавства про захист рослин». Санкція статті передбачає штраф до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк від 120 до 200 годин і обмеження волі до двох років. На даний час встановлюються всі обставини події

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.