Українські підприємці отримають до 100 тисяч гривень на проєкти з енергетичної безпеки

Благодійний фонд «МХП – Громаді» (МХП) організував додатковий лот грантового конкурсу «Роби своє» в напрямку «Енергетична безпека». Тепер 12 підприємців з 6 областей України отримають фінансування своїх ініціатив на суму до 100 тис. грн.   

Про це ідеться в прес-релізі організації.

За словами представників благодійного фонду «МХП – Громаді», енергетична безпека країни сьогодні стає одним з найпріоритетніших завдань для бізнесу та локальних громад. Поки ворог намагається завдати ударів по нашій інфраструктурі, ми нарощуємо потужності в підтримці бізнесу та локальних ініціатив.

«Для нас це — показовий момент, який демонструє готовність українців тримати ще й енергетичний фронт. Після недавніх атак росії на об’єкти критичної інфраструктури ми продемонстрували не лише наше вміння об’єднуватися, але й також бажання бути незалежними по всіх напрямках. Ми зменшили енергоспоживання ввечері, а вже на ранок стартували свої проєкти з енергозаощадження. Ми не впадаємо в паніку — ми пропонуємо рішення. На кожну атаку чи пошкодження в нас буде новий проєкт з відновлення. Тримаємо стрій і працюємо на перемогу!» — прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».

Із 15 до 30 вересня на конкурс надійшло 29 бізнес-проєктів. Більшість із них стосувалися виготовлення альтернативних брекетів для опалення, придбання генераторів на підприємства, підвищення енергоефективності виробництв, накопичення енергії.

Подібні проєкти, за словами Тетяни Волочай, дозволять з використанням менших ресурсів отримувати більшу ефективність уже в цьому сезоні. А оскільки майбутнє громад — шлях до відновлення всієї України, то підтримка подібних ініціатив у пріоритеті благодійного фонду.

Географія конкурсу становила 11 областей, з-поміж яких Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернігівська, Сумська та Волинська області. Подавати свої ідеї могли окрім місцевих підприємців, військовослужбовці, які повернулися з фронту, переселенці, які вимушено виїхали з гарячих точок, родини військових.

«Такими конкурсами ми хочемо створити органічну екосистему в громаді, де, приміром, переселенці чи демобілізовані військові можуть не лише розпочати власну справу, а й принести користь усій громаді енергоефективними проєктами, надходженнями до місцевого бюджету та новими робочими місцями», — додав Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.

Переможці «Роби своє. Енергетична безпека»:

1. Гладій Володимир Богданович. Виготовлення паливних брикетів. Івано-Франківська область.

2. Свідра Віталій Леонідович. Забезпечення твердим паливом (дровами) Чернівецьку ОТГ та Бабчинецьку ОТГ. Вінницька область.

3. Сергієнко Сергій Володимирович. Заготівля паливних дров. Черкаська область.

4. Кречківська Тетяна Андріївна. Надання послуг спецтехнікою. Тернопільська область.

5. Ситник Віталій Анатолійович. Заготівля та переробка деревини. Черкаська область.

6. ТОВ «ТД «Богуславська сільгосптехніка». Придбання дизельного генератора для забезпечення теплом школи, садочка та лікарні. Київська область.

7. Кармазин Віктор Олександрович. Виробництво паливних пелет. Черкаська область.

8. Мелехов  Ярослав Віталійович. Чисті узбіччя — теплі оселі: виготовлення твердого палива з гілок дерев. Вінницька область.

9. Полуліх Юрій Богданович. Виробництво паливної щепи. Львівська область.

10. Романишин Олег Вікторович. Заготівля та зберігання паливних дров. Тернопільська область.

11. ТОВ «ТрансАгроТорг». Виробництво паливних пелетів з соломи та відходів соняшника. Київська область.

12. Кашко Тетяна Григорівна. Надання послуг подрібнювача гілок. Київська область.

Сумарно ці проєкти фонд «МХП – Громаді» профінансує на суму 1,1 млн грн. Реалізація ініціатив почнеться вже цієї осені.

Довідково про Грантовий конкурс бізнес-ідей «Роби своє»:

Грантовий конкурс для бізнес-проєктів сільських підприємців за фінансової підтримки МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 млн гривень. 2020-го конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.