Ветеран з Донеччини евакуював на Волинь понад сотню власних кіз

Фермер із Донеччини Сергій Свириденко перевіз півтори сотні кіз та цапів на Волинь. До повномасштабного російського вторгнення чоловік утримував екоферму та виготовляв крафтові сири й ковбаси, інформує Суспільне.

На початку вересня, рятуючи своє господарство від обстрілів, фермер переїхав за понад тисячу км від рідного дому, у село Дідичі, поблизу Луцька. Також, каже чоловік, він перевіз стадо, яке налічує 150 голів.

«120 чи 130 тисяч, я вже точно не скажу, обійшовся скотовоз, плюс я до своїх жигулів причепив причеп, туди ще поклав частину обладнання. Трактор загнав у скотовоз», — розповів чоловік.

Сергій Свириденко каже, місцевий фермер запропонував йому для оренди приміщення.

«Я їздив по Україні, по деяких областях дивився, але загалом я бачив напівзруйновані сараї для тварин. Я не бачив місця, де можна було б розпочати виробництво. А тут пан Іван, він сам мене знайшов, дивився там репортаж якийсь, зателефонував, запропонував свою ферму»,  — додав чоловік.

На новому місці фермер нині робить підвід води, встановлює годівниці для тварин та планує облаштувати залу для доїння кіз.

У сусідньому селі Горянівка Сергій Свириденко планує запустити виробництво. Частину обладнання він привіз із Донеччини, частину орендує. Вже готова до запуску сироварня, встановлено холодильне обладнання для дозрівання сирів.

Сергій Свириденко народився та виріс на Донеччині, у 2015-2016 роках боронив Україну від російських загарбників. До повномасштабного російського вторгнення жив у Костянтинівці, у сусідньому селі Іванопілля створив екоферму.

Наразі, каже Сергій, є велика потреба у кормах для евакуйованих тварин, щоб ті змогли перезимувати. А вже за кілька днів, фермер планує запускати виробництво.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.