Бджолиний віск лідирує у продажах пасічників

За останні кілька місяців в Україні різко збільшився попит на бджолиний віск. За даними ТМ «Знатний Мед», на сьогодні за обсягами продажу віск вийшов на перше місце серед інших продуктів бджільництва (перга, пилок, прополіс, та ін.). 

Серед основних причин — потреби воску для виготовлення так званих окопних свічок, а також його застосування для різного роду процедур у народній медицині.

Про це у пресрелізі повідомляє компанія ТМ «Знатний мед».

«Обсяг бджолиного воску, що виробляється в Україні, можна оцінювати у 70-80 тис. тонн на рік. З них не менше половини зазвичай йшло на виготовлення вощини. Відповідно, близько 35-40 тис. тонн могли надходити у вільний продаж», — зазначає Валерій Курейко, бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед».

Фахівець наголошує, що цього року, через війну, не у всіх бджолярів була можливість ефективно організувати роботу пасіки, щоб бджоли відбудували нові рамки, а також провести роботу по відбракуванню та переробці старих сотів, з метою здачі воску закупівельникам. Тому наявного воску може бути недостатньо для задоволення зростаючого попиту. Не дивно, що практично щомісяця ціни на віск зростають, в середньому, на 10-15%.

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.