На Волині селяни створили бізнес на огірках

У селі Чорниж Колківської громади, що на Волині, масово вирощують огірки. Теплиці можна побачити чи не біля кожної хати. Це ще один спосіб заробити, адже як такої роботи в селі немає.

Про це ідеться в сюжеті Волинь.Infa.

Волинське село Чорниж відоме тим, що чи не кожна родина тут вирощує огірки. Бо ж, крім збирання ягід та грибів, вирощування худоби й роботи на городі, більше грошей заробити ніде.

«Десь треба якогось рубля заробляти. Як жити в селі? В селі нема ні заводу, ні підприємства… Треба чимось займатися», — каже місцева жителька Галина.

Тих, хто вирощує огірки, знайти не складно, адже майже біля кожної хати видніються парники. У когось один, у когось два-три. Щоб заробити якусь копійку, люди один за одним почали будувати парники. 

Місцевий житель Володимир купив теплицю три роки тому. На десяти сотках поки вирощує два сорти огірків. Одні огірки темніші, інші — світліші. На смак, каже чоловік, вони йому однаково смачні.

Цікаво: Відкриття гусиної ферми окупиться за рік.

Огірки вирощують для себе, продають на місцевих ринках і здають оптовикам. Ціни коливаються, але остання фіксована — 55 гривень за кілограм.

«Хоч що небудь заробили б, а так нема в нас де що заробити… І на Польщу їдуть багато», — каже Володимир.

Крім того, що вирощують огірки, у Чорнижі місцеві ще тримають корів. У пана Миколи одна корова, хоч ще кілька років раніше в селі тримали по п’ять чи шість. Люди кажуть, біля корів треба добре натрудитися, а за молоко отримують мало.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.