Кількість бджолярів через війну зменшилась вдвічі

Через військову агресію рф, в Україні зменшується кількість бджолярів.  за оцінками компанії «Знатний Мед», в поточному році кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%. 

Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед». 

У регіонах, де йдуть активні бойові дії або має місце тимчасова окупація  — зокрема, Харківська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області,  де було добре розвинене бджільництво, пасічники вимушено покинули свої угіддя.

«Через небезпеку бойових дій, значна частина пасічників вимушені покинути домівку, а перевезти пасіку в інший регіон технічно складно, особливо у стислі терміни», — ідеться в повідомленні. 

Вимушені переселенці як правило залишають пасіку на окупованій території. Так само проблемно заново створювати пасіку на новому місці — зокрема, це потребує значних коштів, наявності медоносної бази, тощо. 

Частина бджолярів припиняє займатись цією справою і продає бджіл разом з вуликами  — насамперед, це стосується так званих «пасічників вихідного дня», для яких бджільництво є хоббі, а також тих, хто вбачав у пасіці «швидкий бізнес». 

Також експерти Знатного меду нагадали що війни завжди негативно впливали на бджільництво — наприклад, після Другої Світової війни на території України кількість бджолосімей зменшилась на 90%,  залишилось дуже мало бджолярів, а на відновлення галузі знадобилось  ціле десятиліття. 

Позитивним наразі є той факт, що у регіонах, які традиційно  постачають бджоломаток і бджолопакети — насамперед, Закарпаття (карпатська порода бджіл),  Хмельниччина, Полтавщина (українська степова порода бджіл), — наразі відсутні бойові дії, і  бджолярі з інших регіонів України зможуть при потребі отримати матеріал  для поновлення своїх пасік.

Читайте також: 

На Буковині в селі з'явиться музей бджільництва

На Полтавщині через війну подорожчає мед — думка

На Одещині Дунайський аграрій виготовлятиме органічний мед

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.