На Полтавщині громада створює тепличний комплекс

Опішнянська громада, що на Полтавщині, готується запустити тепличний комплекс. Планують заробляти на вирощуванні квітів та зелені. Одна теплиця вже збудована, триває підведення комунікацій.

Про це повідомляє видання Новини Полтавщини.

«Хочемо показати, як заробляти на нішевих культурах. Раніше тепличним напрямом не займалися, тож будемо вчитися, вже проходимо тренінги, вивчаємо, що вигідніше вирощувати у теплицях. Думали, що овочі, але на сьогодні це квіти, зелень», — зазначає Микола Різник, голова Опішнянської ТГ.

Зазначається, перша теплиця буде експериментальною. Якщо не знайдуться ринки збуту, продукцію будуть віддавати місцевим садкам та школам, таким чином економитимуть на закупівлях. 

«На теплицях потрібні робочі руки, поки що в штаті дві людини, усіх інших залучали за договорами підряду, техніку орендували у місцевих мешканців, тобто люди вже на цьому заробляють, і кількість робочих місць буде збільшуватися. Коли людям є де працювати, село живе. Навіть якщо проект не стане мегаприбутковим, але вистачатиме на зарплату і забезпечення життєдіяльності, це вже буде добре», — додав Микола Різник.

Крім того, місцеві жителі зможуть здавати власну городину разом із тепличною. Приміром, завантажують у машину 8 т огірків із теплиці, а ще 2 т люди здають із власних ділянок.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.