Фермери в Україні все частіше використовують рідкі добрива

За прогнозами аналітиків OSTCHEM (азотний холдинг Group DF) український ринок добрив зросте з 3,2 млн тонн у 2024 році до 3,4–3,5 млн тонн у 2025 році. 

Лідерами ринку залишаться аміачна селітра, карбамід та КАС (Карбамідо-аміачна суміш)

Про це заявив Олег Арестархов, директор з корпоративних комунікацій Group DF.

«За консервативного сценарію очікується зростання на 8-10% у найближчі два роки, а у разі оптимістичного, за умови досягнення мирних угод — до 15–18%. При цьому КАС (карбамідо-аміачної суміші) демонструє високу динаміку за рахунок своєї ефективності та нових виробничих потужностей, що нарощуються в Україні», — зазначив Арестархов.

За словами Олега Арестархова, сьогодні ринок споживає близько 850 тис. тонн КАС на рік, а потенціал галузі дозволяє говорити про досягнення позначки в 1 млн. тонн. У 2024 році заводи азотного холдингу OSTCHEM виробили 1,8 млн. тонн мінеральних добрив. При цьому імпорт азотних добрив в Україну становив 1,4 млн. тонн.

Варто знати: у 2024 році OSTCHEM у рамках стратегії імпортозаміщення запустив другий проект з виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС) на базі «Рівнеазоту». Проект було реалізовано на базі «Рівнеазоту» та орієнтовано насамперед на фермерів західних регіонів України. Потужність запущеного виробництва — 300 тис. тонн на рік. 

Запуск цеху КАС на «Рівнеазоті» став другим етапом інвестиційної програми, що реалізується OSTCHEM, що передбачає поступове збільшення потужностей з виробництва найбільш затребуваних в Україні добрив – КАС та карбаміду. Перший етап успішно реалізовано на Черкаському «Азоті», де вже працює виробництво КАС потужністю 1 млн. тонн на рік.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.