Безкоштовної землі на всіх українців не вистачить — Держгеокадастр

Землі державної і комунальної власності, що може бути безоплатно передана громадянам України, на всіх українців не вистачить, пише Agropolit.com.

Про це заявив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошніченко.

«Проста математика показує, що всім громадянам України не вистачить землі, тим більше крім 2 га для ведення особистого селянського господарства, стаття 121 Земельного кодексу передбачає право на отримання ще цілого набору земельних ділянок, зокрема й ділянки для ведення фермерського господарства, яка може бути ще більшою, ніж 2 га. Всього на всіх не вистачить», — заявив управлінець.

За словами Анатолія Мірошниченка, норми про безкоштовну приватизацію «перекочували» в чинний Земельний кодекс з попереднього, трохи змінившись. До цього також були певні норми в Земельному кодексі 1970 року. 

«Можна сказати, що це історична спадщина, але я згоден, що настав час замислитися над тим, що держава рано чи пізно не зможе виконати цю обіцянку в законі, і вже далеко не виконує, не всі можуть отримати землю, створюється ажіотаж, соціальна напруга», — сказав Анатолій Мірошніченко.

Серйозно вивчається питання про необхідність монетизації права на безкоштовну приватизацію землі. Скасувати право не можна, тому що Конституція забороняє звужувати обсяги існуючих прав, монетизація може розглядатися як вирішення проблеми. Багато скористалися цим правом, за різними цифрами, понад 2 млн га було приватизовано. За попереднім Земельним кодексом здійснювалася приватизація для ведення особистого підсобного господарства із нормою до 60 соток. Загалом, загальна приватизована площа склала близько 5 млн га.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.