В Україні понад 70 тисяч кілометрів землі забруднені через війну — дослідження

За даними Асоціації саперів України, близько 73 тисяч кілометрів українських земель в 10 областях є замінованими й забрудненими боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами та пристроями. 

Найбільше зі звільнених областей є забрудненою мінами Сумщина — 47% території забруднено вибухонебезпечними пристроями.

Про це інформує Growhow.

«Враховуючи кількість с/г земель у цих областях, сіножатей, пасовищ та багаторічних насадження, можна стверджувати, що близько 4 млн сільгоспугідь України можуть бути потенційно забрудненими. Зокрема, дуже багато таких територій у Харківській області, де озима пшениця стоїть не зібрана», — кажуть експерти.

Відтак, до звичних площ Україна цьогоріч не дорахує 3,5 млн ярих культур — ярого ячменю, гороху, цукрових буряків, соняшнику тощо. При цьому втрачено не лише потенційні площі під культурами, а й уже засіяні через забруднення, мінування, нарізку військово-польових доріг, створення бліндажів, окопів тощо.

Український ворог веде гібридну війну із застосуванням різних видів зброї зокрема, установки дистанційного замінування під назвою «Земледелие» і ніхто не знає, куди саме потрапляють ці міни, а тому частина врожаю так і не буде зібрана. 

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.