Сади Перемоги садитимуть на Івано-Франківщині

Громади Івано-Франківщини приєднаються до Всеукраїнського проекту «Сади Перемоги».  

Про це стало відомо від Суспільного.

В межах ініціативи «Сади Перемоги» закликають українців ефективно використовувати земельні ділянки, аби зібрати якомога більше врожаю і не допустити продовольчої кризи.

«Що має бути на цих «садах перемоги»? Це — те, що не виробляється у великій кількості виробниками, те, що найбільше уражене сьогодні війною. Це — овочі: від картоплі до кабачків, круп’яні культури, різноманітні культури, які доповнюють харчовий набір: салати, квасоля, нут, також ягоди, спеції», — каже Анатолій Ткачук, експерт проекту «Супровід урядових реформ в Україні». 

За словами експерта, у громадах потрібно вирощувати й птицю (курей, качок, гусей), також кролів, овець, тварин, які швидко розмножуються. До «Саду Перемоги» просять долучатися кожне селянське домогосподарство, сім’ї, які мають дачі та городи, тергромади, що мають комунальні землі та вимушених переселенців, які могли оселитися у сільській місцевості.

Голова Лисецької територіальної громади Анатолій Лущак каже, у комунальній власності мають понад 20 га вільної землі, тож намагатимуться її засадити.

«У нас є частина виданих паїв — 40 соток приблизно на людину, і це склало проблему обробітку цієї землі. У нас зараз — величезна кількість землі, городів сільгосппризначення і частина паїв, що стоять необроблені», — каже голова громади.

Також працівники селищної ради звертатимуться до місцевих жителів з проханням активно займатися городництвом, а якщо мають у власності великі земельні ділянки, які не використовують, то засівати їх зерновими культурами.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.