Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
В Україні затвердили нові правила розробки земельних проектів
В середу 2 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Правил розроблення робочих проектів землеустрою». Розробкою постанови займалась Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, повідомляє Урядовий портал.
«Розробники документації із землеустрою отримали вичерпний перелік якісних і кількісних вимог, які мають застосовуватися до відповідних робочих проектів», — зазначив Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України.
Робочий проект землеустрою має включати такі положення:
- підставу для виконання робіт
- характеристику об’єкта (місце розташування, площа, кадастровий номер (за наявності), цільове призначення, тощо)
- мету розроблення робочого проекту (визначення конкретних шляхів поліпшення с/г угідь та лісових земель)
- вихідні дані для здійснення поліпшення сільськогосподарських угідь і лісових земель (нормативно-правові акти, наукові, технічні та інші документи).
Результатом виконаних робіт буде робочий проект землеустрою щодо поліпшення сільськогосподарських угідь і лісових земель.
«Документ передбачатиме заходи щодо організації території полів з виділенням робочих і технологічних ділянок, що забезпечують проведення диференційованого обробітку грунту і впровадження прогресивних технологій обробітку культур з урахуванням особливостей кожної земельної ділянки», — ідеться у повідомленні.
Також зазначається, що буде проводитись визначення оптимальних напрямів обробітку грунту, розміщення культур на робочих ділянках полів та ротації сівозмін за роками, та визначення норм внесення добрив під культури і дотримання балансу гумусу в грунті.
Реалізація зазначеної постанови Уряду передбачає встановлення комплексу якісних і кількісних показників, параметрів, що регламентують розроблення та реалізацію робочих проектів землеустрою з урахуванням екологічних, економічних, соціальних, природно-кліматичних та інших умов.
Читайте також: