На порталі Дія з'явився новий розділ

На національному порталі з розвитку підприємництва Дія.Бізнес доступний новий розділ —  «Земельна реформа». Тепер підприємці отримуватимуть усю актуальну інформацію про можливості для розвитку власної справи  в сфері земельних відносин.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

На сторінці доступна інформація про всі нові можливості для землевласників, фермерів та громад, а також для тих українців, які раніше не мали можливості придбати й розпоряджатися землею.

«Інформація розподілена за трьома напрямами: «Я — землевласник», «Я — покупець» та «Я — орендар», де кожен знайде відповіді на актуальні запитання», — ідеться у повідомленні.

Землевласник отримав змогу дізнатись, кому він може продати земельну ділянку, за якою ціною, які документи для цього потрібні, чи можна продати частину землі та які податки доведеться сплатити під час продажу тощо.

«Покупець отримає вичерпну інформацію щодо всіх умов покупки землі та збору необхідної документації. А орендар довідається про свій пріоритет при викупі землі та принцип реалізації переважного права, а також про різні важливі нюанси дії договору оренди»,  — зазначили в Міністерстві.

Крім того, на сторінці «Земельна реформа» на Дія.Бізнес кожен знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки. Це, зокрема:

  • Порядок реалізації переважного права під час продажу землі
  • Рекомендації Мінагрополітики щодо користування земельною ділянкою та щодо її купівлі

«Земельна реформа задумувалася та реалізовувалася, виходячи з 3 базових основ, які ми хотіли гарантувати українцям: володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею. 1 липня 2021 року вони це право отримали», — заявив Роман Лещенко.

Міністерство аграрної політики робить все, щоб це права землевласників  реалізовувались прозоро, доступно, зрозуміло, легко та максимально повно. Кожен українець має знати, які можливості перед ним відкрила земельна реформа та, зокрема, ринок землі. І мати змогу в повній мірі ці можливості реалізовувати

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.