В деокупованих громадах з'являться модульні пункти здоровʼя

На деокупованих територіях, на місцях фельдшерсько-акушерських пунктів, які зруйновані російськими снарядами, будуть встановлені модульні «пункти здоровʼя». Такі рішення є тимчасовими, поки на місці зруйнованих медзакладів, не буде відбудовано повноцінний пункт здоров’я «первинки». 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Перший модульний «пункт здоров’я» у селі Мощун на Київщині встановив благодійний фонд UA Dream. 

«На початку війни село понад місяць перебувало в російські окупації та потерпало від щоденних обстрілів. Під час одного з них було зруйновано місцевий ФАП, тому населення залишилося фактично без доступу до медичної допомоги», — ідеться у повідомленні. 

Такі тимчасові конструкції дозволяють у найкоротші терміни відновити доступ пацієнтів до базової медичної допомоги. Кожен модульний «пункт здоровʼя» укомплектований меблями, холодильником, має окрему санітарну зону, бойлер, генератор та кондиціонер.

Наразі МОЗ у співпраці з фондом планують встановлення ще ряду таких мобільних пунктів в інших куточках країни, де медична інфраструктура зазнала суттєвих руйнувань. 

Повідомляється, за понад рік повномасштабного вторгнення на території Київської області росіяни пошкодили 124 обʼєкти медзакладів та ще 4 зруйнували повністю, без можливості подальшого відновлення. 

Проте, попри воєнні дії, на Київщині вдалося повністю відновити 57 медичних закладів. Більшість з них зазнали не значних руйнувань: пошкодження вікон, фасадів, покрівлі. Робота з відновлення інших обʼєктів триває.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.