У селі Почапки дітей навчають сільському господарству

У селі Почапки, що на Рівненщині, на базі початкової школи створили освітній простір «Back to ViLlaGe», де показують дітям 9-13 років, як вирощуються продукти, як працює виробництво, тут доглядають за маленькими курчатами і каченятами.

Також відвідувачі плетуть шарфи із ниток пуфі, шиють екосумки, вчаться їздити на сільгосптехніці, доїти корів, вирощувати помідори, дивляться як обмолочують зерно, щоб потім спекти з нього хліб, та забувають про мобільні телефони за рухливими іграми.

Про це Zemliak.com стало відомо з видання Гречка.

Уродженка міста Корець Рівненської області Ольга Клочко, вийшовши заміж, переїхала до чоловіка-фермера в село Почапки. Спершу жінка не дуже розуміла, чим саме буде займатися. Мала фах психологині, але не знала, чи вдасться його застосувати в селі.

«Думала, що робити зі своїми знаннями. Відчувала, що не росту, втрачаю свої знання. Пішла на курс Наталії Холоденко про те, як масштабуватися у своїй професії, перебуваючи в тому місці, де ти є, не виїжджаючи нікуди і, використовуючи доступні можливості. Одним із завдань було подумати про те, чим ти можеш бути корисною людям. Я замислилася. Люблю працювати із дітьми, маю знання із психології, це мені подобається, але як саме масштабуватися. І ось так виникла ідея — показати село міським дітям»,  — каже Ольга Клочко.

Жінка пішла працювати психологинею в місцеву школу. Односельці спершу вважали, що звернення до психолога — річ ненормальна. Коли це стається, отже, людина якась не така. Тому до шкільного психолога не поспішали. Батьки не розуміли для чого це, тож доводилося долати стереотипи та пояснювати суть професії. Але завжди хотіла масштабувати свою діяльність.

Поруч із освітнім простором, де перебувають його учасники, розміщені маленькі тварини: поросята, кроленята, качата, курчата. Діти усе літо мають змогу бавитися з ними, вивчати процеси їхньої життєдіяльності, доглядати, навіть спостерігати за процесом народження малечі.

В один із днів діти йдуть на поле й дивляться, як пасуться корови, охочі вчаться їх доїти. Емоції зашкалюють, адже для декого молоко, отримане від тварини – ціле відкриття.

За словами Ольги Клочко, це подобається батькам, які самі завдяки наполегливій праці чогось досягли і розуміють, що цього треба навчити й дітей. Лише докладаючи зусилля, можна отримати певний результат.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.