Українські села будуть підключені до швидкісного інтернету — Шелест

Вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі отримають близько 15 тисяч українських сіл. Про це заявив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Повідомляє Львівська ОДА. 

Наразі чверть громадян України, які мешкають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар'єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо.

«Було вже виділено і розподілено кошти на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об'єктів, лікарень, шкіл тощо», — повідомив Олександр Шелест.

В рамках проекту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримать понад 1 млн українських громадян, які мешкають у сільській місцевості.

Проект «Доступ до інтернету в українських селах» — це один із 7 флагманських проектів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 250 ініціатив, які було напрацьовано 15 міністерствами.

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.