Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Городники поділились досвідом вирощування великого часнику
Виростити великий часник на городі дозволяє правильний догляд за плантацією, який здійснюють протягом усього періоду вегетації. Важливу роль відіграє присутність добрив, до яких входять: органіка, фосфат, зола, пише Zemliak.com.
При посадці всіх сортів культури в ґрунт вносять перепрівшу органіку (перегній або компост) і заправляють ґрунт мінеральними добривами — фосфорно-калійними. На кожний погонний метр плантації закладають по 1-2 відра цінної органіки, по 30-40 грамів подвійного суперфосфату, а також 10-15 грамів калійної солі.
«Додатково рекомендується збагачувати ґрунт золою з розрахунку: півлітрова банка на квадратний метр», — кажуть знавці.
Навесні додатково до фосфорно-калійного складу додають азотні добрива, наприклад, аміачну селітру з розрахунку 25 г/кв. метр. Замість моно-добрив на початку сезону можна використовувати комплексну нітроамофоску, у складі якої мають бути присутні: азот, фосфор і калій (20 г/кв. м.).
Найпопулярнішим з сортів є часник Любаша. Це великоплідний часник із 4-9 зубцями. При цьому середня вага голівки становить 100–120 грамів, а окремі рекордсмени сягають аж 300 г. Переваги часнику Любаша полягають також у ранньому достиганні, близько 120 днів: урожай можна збирати вже у кінці червня. В цей час зубці вже мають міцний гострий смак та сильний аромат. Завдяки цьому головки можуть зберігатися без проростання приблизно до січня-лютого