Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Городники розповіли про етапи підготовки насіння для вирощування овочів
На етапі підготовки до посівного сезону, закупити готове насіння овочів замало. Для покращення врожайності городники рекомендують провести поетапну підготовку, перш ніж висіяти насіння в грунт. Найперше — це барботування.
Це обробка насіння у воді, насичення його киснем повітря. Прискорює появу сходів і підвищує схожість насіння, особливо тих, які важко сходять, пише Zemliak.com.
Барботування проводиться до знезараження. Експерименти показали, що барботоване насіння сходить на тиждень раніше.
Для виконання процедури знадобиться акваріумний компресор. У високу скляну банку наливається тепла вода на 2/3 об'єму. Насіння поміщаються в банку в марлевому, нещільно зав'язаному, мішечку. Шланг компресора з наконечником опускається на дно.
Тривалість барботування для різного насіння різна:
- редис — 8-10 год;
- огірки, томати — 15-20 год;
- перець — 24-36 год;
- морква, буряк, цибуля, петрушка, селера — 20-24 год;
- кавун — 24-48 год.
Після закінчення обробки шляхом барботування насіння підсушують.
Читайте також: Важливі справи на городі, клумбі та в саду: посівний календар на грудень 2024
Однак цим підготовка насіння до висівання не закінчується. Ще потрібно провести знезараження — для протруювання вологим способом насіння замочують в чистій воді на 24 години, а потім опускають в 1% розчин марганцівки.
«Там вони витримуються 20-30 хвилин. Після цього промиваються чистою проточною водою. Замість марганцівки можна також використовувати 2-3% перекис водню. Його нагрівають до 38-40 ° С і витримують насіння 7-10 хвилин. Також для обробки насіння застосовують розчини фунгіцидів — Фундазол, Максим та ін., після знезараження насіння підсушують і висівають в ґрунт», — кажуть городники.
Також для насіння будуть користі наступні процедури:
- Прогрівання насіння — насіння поміщають в марлеві мішечки й опускають в термос з водою, підігрітою до 48-50 °С на 25 хвилин. Після цього відразу ж опускають мішечок в місткість з холодною водою на кілька хвилин. Потім насіння просушують і висівають в той же день.
- Загартовування насіння — насіння розкладають на зволоженій марлі та поміщають в тепле місце на 1-3 доби, в залежності від виду культури. Коли насіння почнуть прокльовується, їх необхідно помістити в холодне місце з температурою 0 .. + 3 ° С. Там їх залишають на 18-20 годин, потім заносять в тепле приміщення на 6 годин. Цей цикл повторюють 5-7 разів на протязі декількох днів.
- Замочування в стимуляторах зростання — проводити її рекомендується після знезараження і після відразу висівати в ґрунт. Хороші результати можна отримати, використовуючи препарати Епін, Циркон.
Висівати сухе насіння в ґрунт недоцільно. Набагато зручніше їх попередньо проростити. Але робити це потрібно правильно. Насіння поміщають на зволожену багатошарову марлю, тонку бавовняну тканину або між ватних дисків. Потім кладуть на блюдце, зверху накривають поліетиленовою плівкою, щоб довше не випаровувалася волога. Важливо постійно підтримувати марлю або ватяні диски у вологому стані.
Блюдце з насінням відправляють в тепле місце 24-28. Через 2-3 дні насіння почнуть прокльовуватися. Такі пророслі насіння можна висаджувати в ґрунт. Вони швидко рушать в зростання.