Виноградарі надали рекомендації з обрізки винограду восени

Осінню обрізку винограду потрібно робити після заморозків, коли з пагонів вже облетить листя. В цей час лоза припиняє дерев’яніти. Так, на зиму слід залишити лише ту частину, яка здерев’яніла до заморозків.

У жовтні, після листопаду, слід сформувати плодову ланку, що складається з сучка заміщення та плодової стрілки, пише видання Rivne.media.

На висоті вище 80 см від грунту, якщо форма винограду шпалерна (задерев’янілий стовбур), треба вибрати 2 добре розвинуті цьогорічні лози, нижню пустити горизонтально до землі по металевій основі, на цій гілці залишити 2-3 бруньки — вийде сучок заміщення. Перший наступний за ним сильний пагін, повинен розташовуватися з протилежного боку(сучку заміщення) гілки, його обрізаємо так щоб залишилося 4- 5 бруньки, ми сформували плодову стрілку.

«Кількість бруньок на плодовій стрілці винограда залежить від товщини лози, і від ваги грони винограду. Якщо діаметр лози 5 мм залишити варто 4-5 бруньок, при 6 мм — 5-6 бруньок», — кажуть виноградники.

Якщо сорт дає грона більше 500 г, то залишати бруньок слід мінімальну кількість з (при товщині лози 10 мм залишити 11 бруньок ), а якщо менше 500 г — то по максимальному (при товщині 10 мм залишити 12 бруньок).

З 2-3 пагонів, які ростуть з одного місця, найкраще залишити один (найбільш сильний), а решта — вирізати. Так, на лозі попереднього року залишають 3-4 молодих, цьогорічних. Обрізати лозу винограду потрібно таким чином, щоб залишалося 2-3 см над живою брунькою. На другий і наступні роки кущ обрізають за тим же принципом: на кожному рукаві попереднього року залишають не більше 3-4 лози.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.