В Україні дали зелене світло для інноваційних засобів захисту рослин

У середу 30 червня Верховна Рада України підтримала у другому читанні і в цілому проєкт Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» №2289 від 18 жовтня 2019 року, який має дати зелене світло доступу інноваційних ЗЗР до ринку України.

Про це ідеться в прес-релізі  Європейської Бізнес Асоціації (EBA).

«Прийняття, якнайскоріше підписання та введення в дію цього закону дасть змогу уже цього року розпочати випробування інноваційних та високоякісних засобів захисту рослин та у коротко- та середньостроковій перспективі забезпечити українського фермера сучасними інструментами для боротьби з бур’янами, шкідниками та хворобами рослин», — сказано в повідомленні.

Це призвело до того, що за ці роки сильно постраждала українська агрохімічна наука, а сільське господарство щороку втрачало мільярди гривень, оскільки відсутність інноваційних ЗЗР гальмувала потенційне зростання як кількісних, так і якісних характеристик урожаю.

Протягом останніх п’яти років Європейська Бізнес Асоціація неодноразово наголошувала на необхідності скасування обмеження доступу інноваційних ЗЗР до державних випробувань та державної реєстрації. 

Антиконкурентна норма щодо обмеження ввезення зразків ЗЗР була внесена до статті 4 ЗУ «Про пестиди і агрохімікати» наприкінці 2015 року та фактично закрила для українських аграріїв доступ до останніх розробок у галузі захисту рослин.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.