Християни 28 серпня святкують Успіння Пресвятої Богородиці

Для українських селян свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке відзначають 28 серпня— це час, коли вони повністю закінчували жнивувати. У Карпатах розпочинався вільний випас худоби. 

Хто до цього часу не встиг зібрати хліб, то влаштовували колективну «братчину». До Успіння мали бути остаточно зібрані всі фрукти. З цього дня починали сіяти озимину. А ще в народі помітили, що перша Пречиста — останній день, коли відлітають ластівки.

Про це повідомляє Укрінформ.

Успіння Богородиці — день, коли Діва Марія завершила своє земне життя, а її тіло й душу Ісус Христос забрав на небо. Про те, як довго Божа Мати перебувала на землі після Христового Воскресіння, історичних даних немає, як і про те, де і як Вона померла, оскільки в Євангелії про це також жодної згадки.

«У народі Свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають Першою Пречистою. Протягом осені є ще дві Пречистi — 21 вересня і 14 жовтня. Свято Успіння належить до найстарших Богородичних свят. Вперше його відзначили 431 року в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі»,  — йдеться в повідомленні. 

Успіння Пресвятої Богородиці — друге за значущістю свято Православної церкви після Воскресіння Христового. Недарма цей день ще називають Богородичною Пасхою, або «літньою Пасхою». 

«Для українців Богородиця здавна була першою Заступницею і Помічницею, Пречистою Владичицею. Саме до неї зверталися за будь-якої потреби, адже знали: вона, що стояла на Голгофі біля Хреста розп'ятого Сина, вона, що прийняла у своє серце весь біль і все страждання світу — вона зрозуміє, і тому допоможе», — кажуть віряни.

З Успіння літо остаточно повертає на осінь; починається «молоде» бабине літо, що триває до 11 вересня. Вважається, якщо в ці дні буде гарна погода, то під час «старого» бабиного літа (починається 11-12 вересня) буде негода.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.