В Україні гірські села затопило через негоду

Станом на 5 січня 2022 року внаслідок інтенсивних опадів, підняття паводкових вод та поверхневого стоку, було підтоплено 160 дворогосподарств, 34 житлові будинки та 3 приміщення трансформаторних підстанцій на території  Берегівського, Хустського, Рахівського, Тячівського та Мукачівського районів.

Про подію повідомляє ДСНС України.

Зокрема, у службі повідомили, в яких саме районах нині наслідки негоди усуваються рятувальниками.

Хустський район

  • смт Міжгір’я підтоплено 36 дворогосподарств, з них відкачано 10 підвальних приміщень житлових будинків та 7 дворогосподарств (361 м3). Роботи по відкачці води, тривають
  • с. Синевир підтоплено 1 підвальне приміщення житлового будинку, відкачано (40 м3)

Тячівський район

  • с. Лази одне підвальне приміщення житлового будинку, 80 дворогосподарств (підрозділи ДСНС не залучались)

Рахівський район

  • м. Рахів підтоплено 41 дворогосподарство, з них  4 підвальні приміщення житлових будинків та 3 приміщення трансформаторних підстанцій, відкачано (229 м3). Роботи по відкачці води, тривають

Мукачівський район

  • с. Бистриця підтоплено 1 підвальне приміщення житлового будинку, відкачано (20 м3)
  • смт. Воловець підтоплено 1 підвальне приміщення селищної ради, відкачано (700 м3)

Зсуви в зоні житлових будинків:

  • Тячівський район, с. Німецька Мокра, вул. Марії Терезії, через перезволоження відбувся зсув грунту на будинок. О 16:30 наслідки зсуву ліквідовано органами місцевого самоврядування
  • Тячівський район, с. Тарасівка вул. Шевченка, через перезволоження відбувся зсув ґрунту до будинку. Роботи з ліквідації тривають.

В середу 5 січня 2022 року о 10:30 внаслідок підняття грунтових вод було підтоплено дорогу місцевого значення  В. Комяти-Шаланки Берегівського району, протяжністю 100 м та висотою до 20 см. Також в селі Тячівські лази, Тячівського району протяжністю 300 м, висотою 25 см та місцями висотою до 40 см. Для розчищення місцевих потічків залучено 1 екскаватор місцевої громади. Проїзд забезпечений, вода сходить самопливом.

Внаслідок інтенсивних дощів та підвищення рівня води, стався вихід річки Боржава на заплаву в селі Вільхівка, Зарічанської ТГ, Хустського району. Внаслідок чого підтоплено 55 гектарів сільськогосподарських угідь селі Вільхівка.

Роботи по відкачці води з підтоплених територій та дворогосподарств тривають.  На місцях працюють підрозділи ГУ ДСНС України у Закарпатській області. Залучено 7 одиниць техніки, 8 мотопомп та 35 чоловік особового складу.

Інформація щодо наслідків негоди уточнюється. На місцях працюють спеціальні комісії, які здійснюють подворові обходи громадян.

Джерело фото: Фейсбук.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.