Рух промислових відходів тепер можна відстежувати онлайн

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Порядку подання декларації про відходи. 

Життєвий  цикл кожної тонни відходів відтепер можна буде відслідкувати: ким вона утворена, куди передана та що з нею відбувається далі.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Такі декларації щороку заповнюють підприємці, та фактично звітують державі про утворені ними обсяги відходів. 

Однак щодо ефективності чи ні цього інструменту, найкраще можуть розповісти мешканці населених пунктів, які нерідко виявляють небезпечне «сміття» у себе під вікнами.

«Якщо раніше за рік ми отримували до 15 тисяч таких декларацій, то тепер їх передаватиме переважна більшість компаній у країні. Адже звітуватимуть всі утворювачі небезпечних відходів та ті, кому їх передано для обробки. А також всі власники інших відходів із загальним щорічним обсягом понад 50 тонн (такий обсяг — це приблизно від двох до шести вантажівок сміття)», — кажуть фахівці.

Декларації подаватимуться як і раніше у цифровому форматі через ЕкоСистему. Сьогодні на цій платформі впроваджується електронна система управління відходами. Тож весь процес стане зручнішим. 

Декларації щороку генеруватимуться програмою автоматично — на підставі поданої суб’єктами господарювання щоквартальної звітності. 

Аналіз даних також буде автоматизованим. Відтепер при користуванні та внесенні всіх даних до системи управління відходами суб’єкту треба тільки перевірити та підписати декларацію.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.