В Україні збанкрутували майже півтори тисячі комунальних підприємств — Опендатабот

Понад 1,4 тисячі комунальних підприємств збанкрутували в Україні протягом 10 років. 

Про це Zemliak.com стало відомо з сервісу Opendatabot.

«Ріст банкрутства КП спостерігався з року в рік, а 2021 рік став рекордним — тоді було ліквідовано 378 комунальних підприємств. Найчастіше неплатоспроможні КП закривалися на Дніпропетровщині, Київщині, Львівщині, Харківщині та Одещині», — повідомили експерти. 

На перше місце за кількістю банкрутств виходять Дніпро, Кривий Ріг, Херсон, Харків та Львів. Багато КП уникали судових процедур банкрутства та санації, користуючись можливістю «самоліквідуватися» — через це кредитори не встигали відреагувати та звернутись до суду для стягнення заборгованості.

Читайте також: Роботодавців змусять платити пеню за затримку заробітної плати.

Так, в судовому реєстрі з'являлося лише 10% справ, ускладнюючи стягнення боргів кредиторами. 

«Ще одна проблема — це фактична відсутність майна, що формально рахувалось на балансі комунального підприємства. Якщо під час його «розшуків» будуть встановлені факти незаконного виведення майна або навмисне доведення до банкрутства, — відповідають й треті особи або органи, які до цього доклали руку. Це можуть бути як очільники підприємства, так й органи місцевого самоврядування», — зазначили експерти.

Так, якщо КП було комерційним, то за свої борги воно розраховується власним майном. У випадку, якщо підприємство було некомерційним, тобто не отримувало прибутку, то відповідальність може бути покладена на місцеві ради як на засновника підприємства. Таким чином, через збільшення витрат бюджету громад борги «падають» на плечі мешканців громади.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.