Шевченківська громада на Черкащині повністю відмовилась від газу

У Шевченківській громаді відмовилися від опалення газом і перейшли на тверде паливо, пише видання Про все.

Тверде паливо не закуповують — дрова забирають після санітарних рубок лісосмуг та в селі. Самі гілки перебивають у щепу, а щоб нею опалювати, закупили сучасний апарат для сушіння.

На щепу перебивають гілки після вирубок зарослів у селі Шевченкове. А далі щепа піде у діло — на опалення комунальних закладів.

Голова сільради Сергій Смалько каже, для роботи сушарки жодних витрат, треба лише сонце.

«Там стоїть система дзеркал, яка направляє сонячні промені, зараз сонечка нема, як виходить, видно, нагріває стіночку оцього контейнера і за рахунок цього проходить сушка», — пояснює чоловік.

Далі зі щепи робитимуть брикети. Власне паливо дасть змогу економити на опаленні соціальних закладів громади.

Першими дрова розвозять по соціальних закладах, у громаді їх 10. Зокрема, місцева школа однією з перших відмовилися від газу і встановила твердопаливні котли.

Вчителі кажуть, у всіх приміщеннях тепло, хоча сама школа велика - тут навчаються дві сотні дітей.

Аби перейти на твердопаливне опалення, треба було замінити котли та відремонтувати теплотрасу. Коштувало це 1,5 млн грн, але всі витрати на себе взяла громада.

«Річ у тім, що ми зараз дозволяємо собі і вночі топити, а газом не могли собі дозволити і на вихідні, якщо це не тепло. Цілодобово топимо дровами. На рік ми прорахували, протопивши один сезон, треба від 200 до 250 кубів дров, це було дешевше, ніж ми спалювали близько двохсот кубів газу», — зауважує директорка опорного навчального закладу Наталія Красюк.

Шевченківська громада почала відмовлятися від газу з 2015 року. Торік припинила роботу остання газова котельня. Провели модернізацію теплових мереж і тепер опалюють виключно дровами. Частину беруть із санітарних розпилів і за потреби закуповують у лісогосподарств. Влада громади вже бачить чималу економію.

«Приходить 15 квітня, закінчення опалювального сезону, газовики приїхали і зробили так званий видимий розрив, тобто вони від’єднали котельню від газу, розумієте, садочок, 15 квітня, після цього будуть похолодання і таке інше, через те постало питання якось все-таки забезпечить і після опалювального сезону, друге питання – це ціна газу, це теж досить серйозно», — зазначив голова Шевченківської сільської ради Сергій Смалько.

За підрахунками голови громади, у попередній рік вдалося зменшити витрати на опалення в половину. При цьому, мають можливість вмикати тепло незалежно від того, коли офіційно стартує опалювальний сезон.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.