Аграріям з прифронтових областей вперше виплатили 40% вартості за українську техніку

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України здійснило перші виплати за підвищеною ставкою компенсації для аграріїв, які працюють у прифронтових регіонах. Програма, що є частиною державної політики «Зроблено в Україні», спрямована на підтримку фермерів у зонах високого ризику та стимулювання вітчизняного машинобудування, повідомили у пресслужбі Міністерства економіки.

Підвищена ставка компенсації у розмірі 40% від вартості техніки почала діяти з квітня 2026 року. На неї можуть претендувати агровиробники, у яких щонайменше 80% земель розташовані на територіях, де ведуться або велися бойові дії. Для решти українських фермерів ставка залишається на рівні 25%.

Кошти вже перераховані на поточні рахунки перших отримувачів через банки-учасники програми.

Першими учасниками оновленої програми стали п’ять агропідприємств із чотирьох областей: Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської.

Загалом вони інвестували в оновлення свого парку 7,9 млн грн, купуючи виключно продукцію українських заводів. Держава повернула їм 2,64 млн грн. У переліку придбаного:

  • Вітчизняні сівалки та борони
  • Обприскувачі
  • Фронтальний навантажувач із додатковим обладнанням.

«Прифронтові громади мають залишатися економічно активними, попри постійні безпекові виклики. Саме тому Уряд розширив програму компенсації для агровиробників, які працюють на територіях бойових дій», — наголосив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Віталій Кіндратів.

За його словами, ставка 40% суттєво зменшує фінансове навантаження на фермерів, яким доводиться працювати в екстремальних умовах. Водночас це створює стабільний попит на українську продукцію, завантажуючи роботою вітчизняні заводи сільгоспмашинобудування та зберігаючи робочі місця в тилу.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.