Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Для маріупольців відкрили нове соціальне житло
У Чернівцях офіційно відкрили новий простір соціального житла для внутрішньо переміщених осіб із Маріуполя. Уже найближчим часом сюди заселяться 136 людей, які втратили власні домівки через повномасштабне російське вторгнення.
Про це повідомив начальник Маріупольської міської військової адміністрації Вадим Бойченко.
Проєкт став п’ятим подібним об’єктом в Україні — раніше аналогічні простори для маріупольців уже запустили у Києві та Дніпрі.
Житло надають найбільш вразливим категоріям переселенців, які потребують першочергової підтримки. Серед майбутніх мешканців:
- Родини чинних військовослужбовців, військовополонених, звільнених із полону захисників та сім'ї загиблих героїв;
- Багатодітні родини та одинокі батьки;
- Люди старшого віку та особи з інвалідністю.
За словами Вадима Бойченка, будівлю перетворили на сучасний багатофункціональний комплекс, де створено всі умови для комфортного проживання, роботи та відпочинку:
- Інклюзивність: у будівлі облаштували повністю безбар’єрні приміщення для людей з інвалідністю.
- Зони розвитку: для дітей створили окремий ігровий простір, а для дорослих — сучасні коворкінги для дистанційної роботи.
- Спорт і побут: у комплексі є власна спортивна зала, а кухонні та побутові зони укомплектовані всім необхідним.
Особливістю цього об'єкта є те, що безпосередньо на його базі запрацював центр підтримки «ЯМаріуполь».
Тепер мешканцям не потрібно їздити містом для вирішення насущних питань: отримати безкоштовну юридичну, медичну, психологічну чи гуманітарну допомогу, а також скористатися побутовими послугами можна просто всередині комплексу.