Родина київлян продали квартиру та переїхали будувати ферму альпак в Карпатах

IТ-спеціалістка Леся Кушнір разом з чоловіком і трьома дітьми переїхали в село у Карпатах. Продали свою чотирикімнатну квартиру в Києві і вже понад два роки з чоловіком розбудовують та розвивають ферму альпак «Хитра стайня» на межі сіл Річка та Яворів в Івано-Франківській області.

Про це жінка розповіла в інтервʼю виданню DOU.

«Стайня — це основа концепції нашого проєкту, вона в центрі всього, і саме тому ми обрали цю назву. А «хитра» — бо не проста: у ній живуть цікаві тварини альпаки, яких не так багато в Україні. До того ж стайня сучасна. Там є камери відеоспостереження, спеціальні поїлки та інші зручності. Завдяки цьому легко утримувати стайню в чистоті, а тваринам — комфортно жити. Тому «хитра» — це про складність, нестандартний підхід і функціональність», — каже Леся Кушнір.

Ідея розпочати свій бізнес у Карпатах зародилася у 2020-2021 роках, у розпал ковіду.

«Альпаки і Перу мене дуже надихають, хоча я там ніколи не була, і це досі моя мрія. Я довго задивлялась на цих тварин, бо вони такі прекрасні. І мені стало цікаво, чи могли б вони жити в наших Карпатах. Почала читати і зрозуміла, що тут для них — ідеальний клімат. Вони природно живуть у горах і добре переносять перепади температур, не люблять спеку, а серед гір завжди прохолодно і є багато площі для випасу», — каже фермерка.

Альпак на ферму привезли з Польщі в травні 2024 року. Леся зауважила, що в процесі зрозуміла, що є запит від людей, які хочуть просто подивитися на альпак, не обов’язково залишатися на фермі. Тому з чоловіком вони почали обговорювати, що, ймовірно, варто відкрити ферму для відвідувань. 

«Ми не відчуваємо себе чужими у цій громаді. Мене тут добре знають, бо з бабусею я буквально росла. Мені було вісім місяців, коли сталася Чорнобильська аварія, і батьки залишили мене пожити з бабусею в Карпатах, бо так було безпечніше. В результаті я прожила тут до пʼяти років. Тут я почала говорити гуцульським діалектом», — додала Леся. 

У планах родини створити локацію для відпочинку з тваринами, зеленого туризму.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.