Україна у листопаді в половину знизила імпорт свинини

Імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини у листопаді склав 677,7 т сукупною вартістю 2,05 млн дол. США. Аналітики асоціації свинарів України відзначають, що це майже втричі поступається обсягам завезеного минулого місяця та на 41,4% менше ніж у відповідний місяць минулого року: 

Про це повідомили у пресслужбі АСУ.

«Послаблення імпортної активності у другій половині осені відбулося на тлі сезонного зниження цін на внутрішньому ринку. Середня ціна закупівлі у листопаді була на 16% нижчою за вересневу позначку. Середня митна вартість імпортованої свинини за відповідний період, навпаки, зросла на 17%», — зауважили аналітики.

Зазначається, якщо у вересні середньозважена вартість кілограму імпортованої свинини на митному пункті складала 2,58  дол. США, то в листопаді цей показник перевищив 3 дол. США/кг. При цьому, здороження торкнулося як м’ясної сировини європейського походження, так і канадської свинини, частка якої у листопаді була переважною — 55% завезенного за листопад.

Додатковим обмеженням для надходження імпортної свинини стали логістичні проблеми та підвищенням транспортних витрат.

Загальні обсяги імпорту свинини за 11 місяців 2023 року склали 12,6 тис. т, що в 3,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.