Законопроєкт 9266 про електронні аграрні розписки пройшов перше читання

Верховна Рада України в першому читанні розглянула і прийняла за основу проєкт закону № 9266 «Про електронні аграрні розписки».

Основна мета проекту — запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Законопроєкт спрямований на вирішення цієї проблеми шляхом запровадження  електронних аграрних розписок, як неемісійних цінних паперів. При цьому законопроєкт не скасовує дію Закону України «Про аграрні розписки», тому традиційні паперові аграрні розписки продовжать використовуватись», — ідеться у повідомленні.

Ключові переваги електронних аграрних розписок:

  • електронна аграрна розписка як неемесійний цінний папір є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, відповідно кредитор зможе легко її продати та використати отримані гроші для подальшого кредитування аграріїв за новими електронними аграрними розписками
  • законопроєкт розширює як коло суб’єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки, за рахунок сільськогосподарських кооперативів так і види застав: продукція тваринництва та первинної переробки
  • спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки у порівнянні з традиційними паперовими - аграрій зможе самостійно видати електрону аграрну розписку просто з особистого е-кабінету в Електроному аграрному реєстрі,  не сплачуваючи гроші за послуги нотаріуса
  • законопроєкт забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо боржник не виконує зобов’язання за електронною аграрною розпискою, то кредитор може отримати виконавчий лист на відповідне стягнення, звернувшись до реєстру Електронних аграрних розписок.

 Прийняття законопроєкту допоможе виробникам сільськогосподарської продукції отримати ширший доступ до кредитів, також збільшить коло кредиторів, здатних фінансувати агросектор, та зменшити витрати на отримання грошей.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.